2EZ62D10/TR12.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 2EZ62D10/TR12.
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Part Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Power - Max | 2 W | 2 W | 2 W | 2 W | 2 W |
| Mounting Type | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Package / Case | 60 Ohms | 60 Ohms | 60 Ohms | 60 Ohms | 60 Ohms |
| Operating Temperature | 62 V | 62 V | 62 V | 62 V | 62 V |
| Supplier Device Package | 500 nA @ 47.1 V | 500 nA @ 47.1 V | 500 nA @ 47.1 V | 500 nA @ 47.1 V | 500 nA @ 47.1 V |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 1.2 V @ 200 mA | 1.2 V @ 200 mA | 1.2 V @ 200 mA | 1.2 V @ 200 mA | 1.2 V @ 200 mA |