2EZ160D/TR12.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 2EZ160D/TR12.
| Image |  |
| Series | |||||
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Part Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Power - Max | 2 W | 2 W | 2 W | 2 W | 2 W |
| Mounting Type | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Package / Case | 650 Ohms | 650 Ohms | 650 Ohms | 650 Ohms | 650 Ohms |
| Operating Temperature | 160 V | 160 V | 160 V | 160 V | 160 V |
| Supplier Device Package | 500 nA @ 121.6 V | 500 nA @ 121.6 V | 500 nA @ 121.6 V | 500 nA @ 121.6 V | 500 nA @ 121.6 V |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 1.2 V @ 200 mA | 1.2 V @ 200 mA | 1.2 V @ 200 mA | 1.2 V @ 200 mA | 1.2 V @ 200 mA |