1N5381E3/TR12.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1N5381E3/TR12.
| Image |  |
| Series | |||||
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Part Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Power - Max | 5 W | 5 W | 5 W | 5 W | 5 W |
| Mounting Type | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Package / Case | 190 Ohms | 190 Ohms | 190 Ohms | 190 Ohms | 190 Ohms |
| Operating Temperature | 130 V | 130 V | 130 V | 130 V | 130 V |
| Supplier Device Package | 500 nA @ 93.6 V | 500 nA @ 93.6 V | 500 nA @ 93.6 V | 500 nA @ 93.6 V | 500 nA @ 93.6 V |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 1.2 V @ 1 A | 1.2 V @ 1 A | 1.2 V @ 1 A | 1.2 V @ 1 A | 1.2 V @ 1 A |