Micro Commercial Co SMBJ78A-TP
Part No.:
SMBJ78A-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
SMBJ78A-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AA
Product details
1. How to order SMBJ78A-TP on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMBJ78A-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ78A-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ78A-TP.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJ78A-TP pin diagram, SMBJ78A-TP datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 78V 78V 78V 78V 78V
Voltage-Breakdown(Min) 86.7V 86.7V 86.7V 86.7V 86.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 126V 126V 126V 126V 126V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 4.7A 4.7A 4.7A 4.7A 4.7A
Power-PeakPulse 600W 600W 600W 600W 600W