Micro Commercial Co SMBJ75A-TP
Part No.:
SMBJ75A-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
SMBJ75A-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AA
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order SMBJ75A-TP on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMBJ75A-TP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ75A-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ75A-TP.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJ75A-TP pin diagram, SMBJ75A-TP datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 75V 75V 75V 75V 75V
Voltage-Breakdown(Min) 83.3V 83.3V 83.3V 83.3V 83.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 121V 121V 121V 121V 121V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 4.9A 4.9A 4.9A 4.9A 4.9A
Power-PeakPulse 600W 600W 600W 600W 600W