Micro Commercial Co SMBJ54CA-TP
Part No.:
SMBJ54CA-TP
Datasheet:
SMBJ54CA-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AA
Product details
1. How to order SMBJ54CA-TP on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMBJ54CA-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ54CA-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ54CA-TP.
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 54V 54V 54V 54V 54V
Voltage-Breakdown(Min) 60V 60V 60V 60V 60V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 87.1V 87.1V 87.1V 87.1V 87.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 6.9A 6.9A 6.9A 6.9A 6.9A
Power-PeakPulse 600W 600W 600W 600W 600W