Micro Commercial Co SMBJ48A-TP
Part No.:
SMBJ48A-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
SMBJ48A-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AA
Product details
1. How to order SMBJ48A-TP on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMBJ48A-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ48A-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ48A-TP.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJ48A-TP pin diagram, SMBJ48A-TP datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 48V 48V 48V 48V 48V
Voltage-Breakdown(Min) 53.3V 53.3V 53.3V 53.3V 53.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 77.4V 77.4V 77.4V 77.4V 77.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 7.7A 7.7A 7.7A 7.7A 7.7A
Power-PeakPulse 600W 600W 600W 600W 600W