Micro Commercial Co SMBJ33A-TP
Part No.:
SMBJ33A-TP
Datasheet:
SMBJ33A-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AA
Product details
1. How to order SMBJ33A-TP on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMBJ33A-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ33A-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ33A-TP.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJ33A-TP pin diagram, SMBJ33A-TP datasheet?
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 33V 33V 33V 33V 33V
Voltage-Breakdown(Min) 36.7V 36.7V 36.7V 36.7V 36.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 53.3V 53.3V 53.3V 53.3V 53.3V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 11.3A 11.3A 11.3A 11.3A 11.3A
Power-PeakPulse 600W 600W 600W 600W 600W