Micro Commercial Co SMBJ20CA-TP
Part No.:
SMBJ20CA-TP
Datasheet:
SMBJ20CA-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AA
Product details
1. How to order SMBJ20CA-TP on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMBJ20CA-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ20CA-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ20CA-TP.
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 20V 20V 20V 20V 20V
Voltage-Breakdown(Min) 22.2V 22.2V 22.2V 22.2V 22.2V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 32.4V 32.4V 32.4V 32.4V 32.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 18.5A 18.5A 18.5A 18.5A 18.5A
Power-PeakPulse 600W 600W 600W 600W 600W