Micro Commercial Co SMBJ170A-TP
Part No.:
SMBJ170A-TP
Datasheet:
SMBJ170A-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 170VWM 275VC DO214AA
Product details
1. How to order SMBJ170A-TP on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMBJ170A-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ170A-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ170A-TP.
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 170V 170V 170V 170V 170V
Voltage-Breakdown(Min) 189V 189V 189V 189V 189V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 275V 275V 275V 275V 275V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 2.2A 2.2A 2.2A 2.2A 2.2A
Power-PeakPulse 600W 600W 600W 600W 600W