Micro Commercial Co SMBJ16A-TP
Part No.:
SMBJ16A-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
SMBJ16A-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 16VWM 26VC DO214AA
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order SMBJ16A-TP on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMBJ16A-TP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ16A-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ16A-TP.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJ16A-TP pin diagram, SMBJ16A-TP datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 16V 16V 16V 16V 16V
Voltage-Breakdown(Min) 17.8V 17.8V 17.8V 17.8V 17.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 26V 26V 26V 26V 26V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 23.1A 23.1A 23.1A 23.1A 23.1A
Power-PeakPulse 600W 600W 600W 600W 600W