Micro Commercial Co SMBJ130CA-TP
Part No.:
SMBJ130CA-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
SMBJ130CA-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 130VWM 209VC DO214AA
Product details
1. How to order SMBJ130CA-TP on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMBJ130CA-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ130CA-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ130CA-TP.
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 130V 130V 130V 130V 130V
Voltage-Breakdown(Min) 144V 144V 144V 144V 144V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 209V 209V 209V 209V 209V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 2.9A 2.9A 2.9A 2.9A 2.9A
Power-PeakPulse 600W 600W 600W 600W 600W