Micro Commercial Co SMAJ75CA-TP
Part No.:
SMAJ75CA-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
SMAJ75CA-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AC
Product details
1. How to order SMAJ75CA-TP on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMAJ75CA-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ75CA-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ75CA-TP.
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 75V 75V 75V 75V 75V
Voltage-Breakdown(Min) 83.3V 83.3V 83.3V 83.3V 83.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 121V 121V 121V 121V 121V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 3.3A 3.3A 3.3A 3.3A 3.3A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W