Micro Commercial Co SMAJ36A-TP
Part No.:
SMAJ36A-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
SMAJ36A-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AC
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order SMAJ36A-TP on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMAJ36A-TP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ36A-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ36A-TP.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ36A-TP pin diagram, SMAJ36A-TP datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 36V 36V 36V 36V 36V
Voltage-Breakdown(Min) 40V 40V 40V 40V 40V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 58.1V 58.1V 58.1V 58.1V 58.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 6.9A 6.9A 6.9A 6.9A 6.9A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W