Micro Commercial Co SMAJ150CA-TP
Part No.:
SMAJ150CA-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
SMAJ150CA-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 150VWM 243VC DO214AC
Product details
1. How to order SMAJ150CA-TP on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMAJ150CA-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ150CA-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ150CA-TP.
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 150V 150V 150V 150V 150V
Voltage-Breakdown(Min) 167V 167V 167V 167V 167V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 243V 243V 243V 243V 243V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 1.6A 1.6A 1.6A 1.6A 1.6A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W