Micro Commercial Co SMA6J8.5A-TP
Part No.:
SMA6J8.5A-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
SMA6J8.5A-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC DO214AC
Product details
1. How to order SMA6J8.5A-TP on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMA6J8.5A-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMA6J8.5A-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMA6J8.5A-TP.
Series - - - - -
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 8.5V 8.5V 8.5V 8.5V 8.5V
Voltage-Breakdown(Min) 9.44V 9.44V 9.44V 9.44V 9.44V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 14.4V 14.4V 14.4V 14.4V 14.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 41.7A 41.7A 41.7A 41.7A 41.7A
Power-PeakPulse 600W 600W 600W 600W 600W