Micro Commercial Co SMA6J26A-TP
Part No.:
SMA6J26A-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
SMA6J26A-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AC
Product details
1. How to order SMA6J26A-TP on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMA6J26A-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMA6J26A-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMA6J26A-TP.
Series - - - - -
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 26V 26V 26V 26V 26V
Voltage-Breakdown(Min) 28.9V 28.9V 28.9V 28.9V 28.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 42.1V 42.1V 42.1V 42.1V 42.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 14.3A 14.3A 14.3A 14.3A 14.3A
Power-PeakPulse 600W 600W 600W 600W 600W