Micro Commercial Co 15KP54A-TP
Part No.:
15KP54A-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
R-6, Axial
Datasheet:
15KP54A-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 54VWM 87.5VC R6
Product details
1. How to order 15KP54A-TP on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 15KP54A-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 15KP54A-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 15KP54A-TP.
7.How to contact us to get technical supports, such as 15KP54A-TP pin diagram, 15KP54A-TP datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case R-6, Axial R-6, Axial R-6, Axial R-6, Axial R-6, Axial
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 54V 54V 54V 54V 54V
Voltage-Breakdown(Min) 60V 60V 60V 60V 60V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 87.5V 87.5V 87.5V 87.5V 87.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs) - - - - -
Power-PeakPulse 15000W (15kW) 15000W (15kW) 15000W (15kW) 15000W (15kW) 15000W (15kW)