Mercury United Electronics, Inc. 25QHM572C2.0-42.000
Part No.:
25QHM572C2.0-42.000
Manufacturer:
Mercury United Electronics, Inc.
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
25QHM572C2.0-42.000.pdf
Description:
XTAL OSC SSXO 42.0000MHZ CMOS
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 25QHM572C2.0-42.000 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 25QHM572C2.0-42.000 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 25QHM572C2.0-42.000?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead
Packaging Strip Strip Strip Strip Strip
Series 25QHM572 25QHM572 25QHM572 25QHM572 25QHM572
ProductStatus Active Active Active Active Active
BaseResonator Crystal Crystal Crystal Crystal Crystal
Type SSXO SSXO SSXO SSXO SSXO
Frequency 42 MHz 42 MHz 42 MHz 42 MHz 42 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable
Output CMOS (Low EMI) CMOS (Low EMI) CMOS (Low EMI) CMOS (Low EMI) CMOS (Low EMI)
Voltage-Supply 2.5V 2.5V 2.5V 2.5V 2.5V
FrequencyStability ±50ppm ±50ppm ±50ppm ±50ppm ±50ppm
AbsolutePullRange(APR) - - - - -
OperatingTemperature -45°C ~ 85°C -45°C ~ 85°C -45°C ~ 85°C -45°C ~ 85°C -45°C ~ 85°C
Current-Supply(Max) - - - - -
Ratings - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm) 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm) 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm) 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm) 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)