SP6201EM5-L-3-3/TR.pdf
| Image |  |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 6V | 6V | 6V | 6V | 6V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.5V @ 200mA | 0.5V @ 200mA | 0.5V @ 200mA | 0.5V @ 200mA | 0.5V @ 200mA |
| Current-Output | 200mA | 200mA | 200mA | 200mA | 200mA |
| Current-Quiescent(Iq) | - | - | - | - | - |
| Current-Supply(Max) | - | - | - | - | - |
| PSRR | 78dB ~ 40dB (100Hz ~ 400Hz) | 78dB ~ 40dB (100Hz ~ 400Hz) | 78dB ~ 40dB (100Hz ~ 400Hz) | 78dB ~ 40dB (100Hz ~ 400Hz) | 78dB ~ 40dB (100Hz ~ 400Hz) |