NSD10-48S12.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of NSD10-48S12.
| Image |  |
| Package/Case | 6-DIP Module | 6-DIP Module | 6-DIP Module | 6-DIP Module | 6-DIP Module |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Series | NSD10-S (10W) | NSD10-S (10W) | NSD10-S (10W) | NSD10-S (10W) | NSD10-S (10W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 22V | 22V | 22V | 22V | 22V |
| Voltage-Input(Max) | 72V | 72V | 72V | 72V | 72V |
| Voltage-Output1 | 12V | 12V | 12V | 12V | 12V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 830mA | 830mA | 830mA | 830mA | 830mA |
| Power(Watts) | 10 W | 10 W | 10 W | 10 W | 10 W |
| Voltage-Isolation | 1 kV | 1 kV | 1 kV | 1 kV | 1 kV |
| Efficiency | 79% | 79% | 79% | 79% | 79% |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 2.00 L x 1.00 W x 0.41 H (50.8mm x 25.4mm x 10.5mm) | 2.00 L x 1.00 W x 0.41 H (50.8mm x 25.4mm x 10.5mm) | 2.00 L x 1.00 W x 0.41 H (50.8mm x 25.4mm x 10.5mm) | 2.00 L x 1.00 W x 0.41 H (50.8mm x 25.4mm x 10.5mm) | 2.00 L x 1.00 W x 0.41 H (50.8mm x 25.4mm x 10.5mm) |