Littelfuse Inc. SLD36-018
Part No.:
SLD36-018
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
TVS - Diodes
Package:
P600, Axial
Datasheet:
SLD36-018.pdf
Description:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC P600
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order SLD36-018 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SLD36-018 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SLD36-018?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SLD36-018.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SLD36-018 pin diagram, SLD36-018 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc.
Package/Case P600, Axial P600, Axial P600, Axial P600, Axial P600, Axial
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 36V 36V 36V 36V 36V
Voltage-Breakdown(Min) 40V 40V 40V 40V 40V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 58.1V 58.1V 58.1V 58.1V 58.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 87.8A 87.8A 87.8A 87.8A 87.8A
Power-PeakPulse 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW)