Littelfuse Inc. LTKAK10-058C
Part No.:
LTKAK10-058C
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
TVS - Diodes
Package:
Nonstandard SMD
Datasheet:
LTKAK10-058C.pdf
Description:
TVS DIODE 58VWM 110VC SMTO-218
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order LTKAK10-058C on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LTKAK10-058C price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LTKAK10-058C?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LTKAK10-058C.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image LTKAK10-086C LTKAK10-058C-TP LTKAK10-066C LTKAK10-076C-TP LTKAK10-076C
Part Number LTKAK10-086C LTKAK10-058C-TP LTKAK10-066C LTKAK10-076C-TP LTKAK10-076C
Manufacturer Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc.
Package/Case Nonstandard SMD Nonstandard SMD Nonstandard SMD Nonstandard SMD Nonstandard SMD
Series LTKAK10 LTKAK10 LTKAK10 LTKAK10 LTKAK10
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 58V 58V 58V 58V 58V
Voltage-Breakdown(Min) 64V 64V 64V 64V 64V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 110V 110V 110V 110V 110V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 10000A (10kA) (8/20µs) 10000A (10kA) (8/20µs) 10000A (10kA) (8/20µs) 10000A (10kA) (8/20µs) 10000A (10kA) (8/20µs)
Power-PeakPulse - - - - -
PowerLineProtection No No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance@Frequency 8500pF @ 10kHz 8500pF @ 10kHz 8500pF @ 10kHz 8500pF @ 10kHz 8500pF @ 10kHz