Littelfuse Inc. 8.0SMDJ54CA-T7
Part No.:
8.0SMDJ54CA-T7
Datasheet:
8.0SMDJ54CA-T7.pdf
Description:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AB
Product details
1. How to order 8.0SMDJ54CA-T7 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 8.0SMDJ54CA-T7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 8.0SMDJ54CA-T7?
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 54V 54V 54V 54V 54V
Voltage-Breakdown(Min) 60V 60V 60V 60V 60V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 87.1V 87.1V 87.1V 87.1V 87.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 92A 92A 92A 92A 92A
Power-PeakPulse 8000W (8kW) 8000W (8kW) 8000W (8kW) 8000W (8kW) 8000W (8kW)