Littelfuse Inc. 8.0SMDJ48CA-T7
Part No.:
8.0SMDJ48CA-T7
Datasheet:
8.0SMDJ48CA-T7.pdf
Description:
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AB
Product details
1. How to order 8.0SMDJ48CA-T7 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 8.0SMDJ48CA-T7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 8.0SMDJ48CA-T7?
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 48V 48V 48V 48V 48V
Voltage-Breakdown(Min) 53.3V 53.3V 53.3V 53.3V 53.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 77.4V 77.4V 77.4V 77.4V 77.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 103.4A 103.4A 103.4A 103.4A 103.4A
Power-PeakPulse 8000W (8kW) 8000W (8kW) 8000W (8kW) 8000W (8kW) 8000W (8kW)