Littelfuse Inc. 8.0SMDJ24A-T7
Part No.:
8.0SMDJ24A-T7
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
8.0SMDJ24A-T7.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AB
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 8.0SMDJ24A-T7 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 8.0SMDJ24A-T7 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 8.0SMDJ24A-T7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 8.0SMDJ24A-T7.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc.
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series 8.0SMDJ 8.0SMDJ 8.0SMDJ 8.0SMDJ 8.0SMDJ
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 24V 24V 24V 24V 24V
Voltage-Breakdown(Min) 26.7V 26.7V 26.7V 26.7V 26.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 38.9V 38.9V 38.9V 38.9V 38.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 205.7A 205.7A 205.7A 205.7A 205.7A
Power-PeakPulse 8000W (8kW) 8000W (8kW) 8000W (8kW) 8000W (8kW) 8000W (8kW)