Littelfuse Inc. 8.0SMDJ100CA
Part No.:
8.0SMDJ100CA
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
8.0SMDJ100CA.pdf
Description:
TVS DIODE 100VWM 162VC DO214AB
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 8.0SMDJ100CA on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 8.0SMDJ100CA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 8.0SMDJ100CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 8.0SMDJ100CA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc.
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series 8.0SMDJ 8.0SMDJ 8.0SMDJ 8.0SMDJ 8.0SMDJ
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 100V 100V 100V 100V 100V
Voltage-Breakdown(Min) 111V 111V 111V 111V 111V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 162V 162V 162V 162V 162V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 49.4A 49.4A 49.4A 49.4A 49.4A
Power-PeakPulse 8000W (8kW) 8000W (8kW) 8000W (8kW) 8000W (8kW) 8000W (8kW)