Littelfuse Inc. 15KPA78CA-B
Part No.:
15KPA78CA-B
Datasheet:
15KPA78CA-B.pdf
Description:
TVS DIODE 78VWM 126.1VC P600
Product details
1. How to order 15KPA78CA-B on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 15KPA78CA-B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 15KPA78CA-B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 15KPA78CA-B.
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 78V 78V 78V 78V 78V
Voltage-Breakdown(Min) 87.1V 87.1V 87.1V 87.1V 87.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 126.1V 126.1V 126.1V 126.1V 126.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 119.7A 119.7A 119.7A 119.7A 119.7A
Power-PeakPulse 15000W (15kW) 15000W (15kW) 15000W (15kW) 15000W (15kW) 15000W (15kW)