Littelfuse Inc. 15KPA36A-B
Part No.:
15KPA36A-B
Datasheet:
15KPA36A-B.pdf
Description:
TVS DIODE 36VWM 59.8VC P600
Product details
1. How to order 15KPA36A-B on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 15KPA36A-B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 15KPA36A-B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 15KPA36A-B.
7.How to contact us to get technical supports, such as 15KPA36A-B pin diagram, 15KPA36A-B datasheet?
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 36V 36V 36V 36V 36V
Voltage-Breakdown(Min) 40.2V 40.2V 40.2V 40.2V 40.2V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 59.8V 59.8V 59.8V 59.8V 59.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 252.5A 252.5A 252.5A 252.5A 252.5A
Power-PeakPulse 15000W (15kW) 15000W (15kW) 15000W (15kW) 15000W (15kW) 15000W (15kW)