Littelfuse Inc. 15KPA200A-B
Part No.:
15KPA200A-B
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
TVS - Diodes
Package:
P600, Axial
Datasheet:
15KPA200A-B.pdf
Description:
TVS DIODE 200VWM 319.1VC P600
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 15KPA200A-B on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 15KPA200A-B price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 15KPA200A-B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 15KPA200A-B.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc.
Package/Case P600, Axial P600, Axial P600, Axial P600, Axial P600, Axial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series 15KPA 15KPA 15KPA 15KPA 15KPA
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 200V 200V 200V 200V 200V
Voltage-Breakdown(Min) 223.4V 223.4V 223.4V 223.4V 223.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 319.1V 319.1V 319.1V 319.1V 319.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 47.3A 47.3A 47.3A 47.3A 47.3A
Power-PeakPulse 15000W (15kW) 15000W (15kW) 15000W (15kW) 15000W (15kW) 15000W (15kW)