Littelfuse Inc. 047303.5YRT3
Part No.:
047303.5YRT3
Datasheet:
047303.5YRT3.pdf
Description:
FUSE BOARD MOUNT 3.5A 125VAC/VDC
Product details
1. How to order 047303.5YRT3 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 047303.5YRT3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 047303.5YRT3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 047303.5YRT3.
CurrentRating(Amps) 3.5 A 3.5 A 3.5 A 3.5 A 3.5 A
VoltageRating-AC 125 V 125 V 125 V 125 V 125 V
VoltageRating-DC 125 V 125 V 125 V 125 V 125 V
ResponseTime Slow Blow Slow Blow Slow Blow Slow Blow Slow Blow
BreakingCapacity@RatedVoltage Axial Axial Axial Axial Axial
MeltingI²t 50A 50A 50A 50A 50A
ApprovalAgency 26.8 26.8 26.8 26.8 26.8
OperatingTemperature CSA, PSE, UR CSA, PSE, UR CSA, PSE, UR CSA, PSE, UR CSA, PSE, UR
Color -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C