Littelfuse Inc. 047302.5MRT3
Part No.:
047302.5MRT3
Datasheet:
047302.5MRT3.pdf
Description:
FUSE BOARD MOUNT 2.5A 125VAC/VDC
Product details
1. How to order 047302.5MRT3 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 047302.5MRT3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 047302.5MRT3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 047302.5MRT3.
CurrentRating(Amps) 2.5 A 2.5 A 2.5 A 2.5 A 2.5 A
VoltageRating-AC 125 V 125 V 125 V 125 V 125 V
VoltageRating-DC 125 V 125 V 125 V 125 V 125 V
ResponseTime Slow Blow Slow Blow Slow Blow Slow Blow Slow Blow
BreakingCapacity@RatedVoltage Axial Axial Axial Axial Axial
MeltingI²t 50A 50A 50A 50A 50A
ApprovalAgency 13 13 13 13 13
OperatingTemperature CSA, PSE, UR CSA, PSE, UR CSA, PSE, UR CSA, PSE, UR CSA, PSE, UR
Color -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C