Littelfuse Inc. 0471.500MRT1
Part No.:
0471.500MRT1
Datasheet:
0471.500MRT1.pdf
Description:
FUSE BOARD MNT 500MA 125VAC/VDC
Product details
1. How to order 0471.500MRT1 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 0471.500MRT1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0471.500MRT1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 0471.500MRT1.
CurrentRating(Amps) 500 mA 500 mA 500 mA 500 mA 500 mA
VoltageRating-AC 125 V 125 V 125 V 125 V 125 V
VoltageRating-DC 125 V 125 V 125 V 125 V 125 V
ResponseTime Slow Blow Slow Blow Slow Blow Slow Blow Slow Blow
BreakingCapacity@RatedVoltage Axial Axial Axial Axial Axial
MeltingI²t 50A 50A 50A 50A 50A
ApprovalAgency 0.159 0.159 0.159 0.159 0.159
OperatingTemperature CSA, UR CSA, UR CSA, UR CSA, UR CSA, UR
Color -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C