Littelfuse Inc. 047103.5NRT1
Part No.:
047103.5NRT1
Datasheet:
047103.5NRT1.pdf
Description:
FUSE BOARD MOUNT 3.5A 125VAC/VDC
Product details
1. How to order 047103.5NRT1 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 047103.5NRT1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 047103.5NRT1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 047103.5NRT1.
CurrentRating(Amps) 3.5 A 3.5 A 3.5 A 3.5 A 3.5 A
VoltageRating-AC 125 V 125 V 125 V 125 V 125 V
VoltageRating-DC 125 V 125 V 125 V 125 V 125 V
ResponseTime Slow Blow Slow Blow Slow Blow Slow Blow Slow Blow
BreakingCapacity@RatedVoltage Axial Axial Axial Axial Axial
MeltingI²t - - - - -
ApprovalAgency - - - - -
OperatingTemperature PSE, UR PSE, UR PSE, UR PSE, UR PSE, UR
Color -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C