Littelfuse Inc. 047102.5NRT3
Part No.:
047102.5NRT3
Datasheet:
047102.5NRT3.pdf
Description:
FUSE BOARD MOUNT 2.5A 125VAC/VDC
Product details
1. How to order 047102.5NRT3 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 047102.5NRT3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 047102.5NRT3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 047102.5NRT3.
CurrentRating(Amps) 2.5 A 2.5 A 2.5 A 2.5 A 2.5 A
VoltageRating-AC 125 V 125 V 125 V 125 V 125 V
VoltageRating-DC 125 V 125 V 125 V 125 V 125 V
ResponseTime Slow Blow Slow Blow Slow Blow Slow Blow Slow Blow
BreakingCapacity@RatedVoltage Axial Axial Axial Axial Axial
MeltingI²t 50A 50A 50A 50A 50A
ApprovalAgency 4.39 4.39 4.39 4.39 4.39
OperatingTemperature CSA, PSE, UR CSA, PSE, UR CSA, PSE, UR CSA, PSE, UR CSA, PSE, UR
Color -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C