Littelfuse Inc. 0451.630MR
Part No.:
0451.630MR
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
Fuses
Package:
Datasheet:
0451.630MR.pdf
Description:
FUSE BOARD MNT 630MA 125VAC/VDC
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 0451.630MR on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 0451.630MR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0451.630MR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 0451.630MR.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 0451.630MR pin diagram, 0451.630MR datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc.
Package/Case
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series NANO²® 451 NANO²® 451 NANO²® 451 NANO²® 451 NANO²® 451
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
CurrentRating(Amps) 630 mA 630 mA 630 mA 630 mA 630 mA
VoltageRating-AC 125 V 125 V 125 V 125 V 125 V
VoltageRating-DC 125 V 125 V 125 V 125 V 125 V
ResponseTime Fast Blow Fast Blow Fast Blow Fast Blow Fast Blow
MeltingI²t 50A 50A 50A 50A 50A
ApprovalAgency 0.143 0.143 0.143 0.143 0.143
OperatingTemperature CSA, UL CSA, UL CSA, UL CSA, UL CSA, UL
Color -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C