Littelfuse Inc. 03181.25H
Part No.:
03181.25H
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
Fuses
Package:
Datasheet:
03181.25H.pdf
Description:
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 3AB 3AG
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 03181.25H on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 03181.25H price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 03181.25H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 03181.25H.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 03181.25H pin diagram, 03181.25H datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 0318008.MXP 0318005.MXP 0318.125HXP 0318.100HXP 0318010.MXP
Part Number 0318008.MXP 0318005.MXP 0318.125HXP 0318.100HXP 0318010.MXP
Manufacturer Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc.
Package/Case
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series 318 318 318 318 318
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
FuseType Cartridge, Glass Cartridge, Glass Cartridge, Glass Cartridge, Glass Cartridge, Glass
CurrentRating(Amps) 1.25 A 1.25 A 1.25 A 1.25 A 1.25 A
VoltageRating-AC 250 V 250 V 250 V 250 V 250 V
VoltageRating-DC - - - - -
ResponseTime Fast Blow Fast Blow Fast Blow Fast Blow Fast Blow
MeltingI²t 35A 35A 35A 35A 35A