031506.3H.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 031506.3H.
| Series | 315 | 315 | 315 | 315 | 315 |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| CurrentRating(Amps) | 6.3 A | 6.3 A | 6.3 A | 6.3 A | 6.3 A |
| VoltageRating-AC | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V |
| VoltageRating-DC | - | - | - | - | - |
| ResponseTime | Slow Blow | Slow Blow | Slow Blow | Slow Blow | Slow Blow |
| MeltingI²t | 200A | 200A | 200A | 200A | 200A |
| ApprovalAgency | 242 | 242 | 242 | 242 | 242 |
| OperatingTemperature | CSA, UL | CSA, UL | CSA, UL | CSA, UL | CSA, UL |
| Color | -55°C ~ 125°C | -55°C ~ 125°C | -55°C ~ 125°C | -55°C ~ 125°C | -55°C ~ 125°C |