Littelfuse Inc. 0251.125NRT1
Part No.:
0251.125NRT1
Datasheet:
0251.125NRT1.pdf
Description:
FUSE BOARD MNT 125MA 125VAC/VDC
Product details
1. How to order 0251.125NRT1 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 0251.125NRT1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0251.125NRT1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 0251.125NRT1.
Package/Case
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
CurrentRating(Amps) 125 mA 125 mA 125 mA 125 mA 125 mA
VoltageRating-AC 125 V 125 V 125 V 125 V 125 V
VoltageRating-DC 125 V 125 V 125 V 125 V 125 V
ResponseTime Fast Blow Fast Blow Fast Blow Fast Blow Fast Blow
BreakingCapacity@RatedVoltage Axial Axial Axial Axial Axial
MeltingI²t 50A AC, 300A DC 50A AC, 300A DC 50A AC, 300A DC 50A AC, 300A DC 50A AC, 300A DC
ApprovalAgency 0.00174 0.00174 0.00174 0.00174 0.00174
OperatingTemperature CSA, cURus CSA, cURus CSA, cURus CSA, cURus CSA, cURus
Color -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C