0224.750DRT1W.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 0224.750DRT1W.
| CurrentRating(Amps) | 750 mA | 750 mA | 750 mA | 750 mA | 750 mA |
| VoltageRating-AC | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V |
| VoltageRating-DC | - | - | - | - | - |
| ResponseTime | Fast Blow | Fast Blow | Fast Blow | Fast Blow | Fast Blow |
| BreakingCapacity@RatedVoltage | 2AG, 5mm x 15mm (Axial) | 2AG, 5mm x 15mm (Axial) | 2AG, 5mm x 15mm (Axial) | 2AG, 5mm x 15mm (Axial) | 2AG, 5mm x 15mm (Axial) |
| MeltingI²t | 35A | 35A | 35A | 35A | 35A |
| ApprovalAgency | 1.05 | 1.05 | 1.05 | 1.05 | 1.05 |
| OperatingTemperature | CSA, UL | CSA, UL | CSA, UL | CSA, UL | CSA, UL |
| Color | -55°C ~ 125°C | -55°C ~ 125°C | -55°C ~ 125°C | -55°C ~ 125°C | -55°C ~ 125°C |