022402.5DRT3W.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 022402.5DRT3W.
| Image |  |
| Package/Case | |||||
| Series | 224 | 224 | 224 | 224 | 224 |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| CurrentRating(Amps) | 2.5 A | 2.5 A | 2.5 A | 2.5 A | 2.5 A |
| VoltageRating-AC | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V |
| VoltageRating-DC | - | - | - | - | - |
| ResponseTime | Fast Blow | Fast Blow | Fast Blow | Fast Blow | Fast Blow |
| BreakingCapacity@RatedVoltage | 2AG, 5mm x 15mm (Axial) | 2AG, 5mm x 15mm (Axial) | 2AG, 5mm x 15mm (Axial) | 2AG, 5mm x 15mm (Axial) | 2AG, 5mm x 15mm (Axial) |
| MeltingI²t | 100A | 100A | 100A | 100A | 100A |
| ApprovalAgency | 2.68 | 2.68 | 2.68 | 2.68 | 2.68 |
| Color | -55°C ~ 125°C | -55°C ~ 125°C | -55°C ~ 125°C | -55°C ~ 125°C | -55°C ~ 125°C |