Linear Technology LT3008ITS8-1.5#TRPBF
Part No.:
LT3008ITS8-1.5#TRPBF
Manufacturer:
Linear Technology
Category:
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Package:
SOT-23-8 Thin, TSOT-23-8
Datasheet:
LT3008ITS8-1.5#TRPBF.pdf
Description:
IC REG LINEAR 1.5V 20MA TSOT23-8
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order LT3008ITS8-1.5#TRPBF on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LT3008ITS8-1.5#TRPBF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LT3008ITS8-1.5#TRPBF?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
OutputConfiguration Positive Positive Positive Positive Positive
OutputType Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
NumberofRegulators 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Max) 45V 45V 45V 45V 45V
Voltage-Output(Min/Fixed) 1.5V 1.5V 1.5V 1.5V 1.5V
Voltage-Output(Max) - - - - -
VoltageDropout(Max) 0.5V @ 20mA 0.5V @ 20mA 0.5V @ 20mA 0.5V @ 20mA 0.5V @ 20mA
Current-Output 20mA 20mA 20mA 20mA 20mA
Current-Quiescent(Iq) 6 µA 6 µA 6 µA 6 µA 6 µA
Current-Supply(Max) 1.2 mA 1.2 mA 1.2 mA 1.2 mA 1.2 mA
PSRR 65dB (120Hz) 65dB (120Hz) 65dB (120Hz) 65dB (120Hz) 65dB (120Hz)
ControlFeatures Enable Enable Enable Enable Enable
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C