Kycon, Inc. KF22X-C37P-NJ
Part No.:
KF22X-C37P-NJ
Manufacturer:
Kycon, Inc.
Category:
D-Sub Connectors
Package:
Datasheet:
KF22X-C37P-NJ.pdf
Description:
CONN D-SUB PLUG 37POS R/A SLDR
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order KF22X-C37P-NJ on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KF22X-C37P-NJ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KF22X-C37P-NJ?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of KF22X-C37P-NJ.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Kycon, Inc. Kycon, Inc. Kycon, Inc. Kycon, Inc. Kycon, Inc.
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series KF22X KF22X KF22X KF22X KF22X
ProductStatus Active Active Active Active Active
ConnectorStyle D-Sub D-Sub D-Sub D-Sub D-Sub
ConnectorType Plug, Male Pins Plug, Male Pins Plug, Male Pins Plug, Male Pins Plug, Male Pins
NumberofPositions 37 37 37 37 37
NumberofRows 2 2 2 2 2
ShellSizeConnectorLayout 4 (DC, C) 4 (DC, C) 4 (DC, C) 4 (DC, C) 4 (DC, C)
ContactType Signal Signal Signal Signal Signal
Termination Solder Solder Solder Solder Solder
PrimaryMaterial - - - - -
ContactFinish Gold Gold Gold Gold Gold
ContactFinishThickness Flash Flash Flash Flash Flash
IngressProtection - - - - -
MaterialFlammabilityRating UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0
CurrentRating(Amps) 2A 2A 2A 2A 2A
BacksetSpacing 0.318 (8.08mm) 0.318 (8.08mm) 0.318 (8.08mm) 0.318 (8.08mm) 0.318 (8.08mm)