Knowles Syfer 2220Y1K00474MJTWS2
Part No.:
2220Y1K00474MJTWS2
Manufacturer:
Knowles Syfer
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
2220 (5750 Metric)
Datasheet:
2220Y1K00474MJTWS2.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 1KV X7R 2220
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 2220Y1K00474MJTWS2 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 2220Y1K00474MJTWS2 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 2220Y1K00474MJTWS2?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Knowles Syfer Knowles Syfer Knowles Syfer Knowles Syfer Knowles Syfer
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series StackiCap™ StackiCap™ StackiCap™ StackiCap™ StackiCap™
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Capacitance 0.47 µF 0.47 µF 0.47 µF 0.47 µF 0.47 µF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV)
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination Soft Termination Soft Termination Soft Termination Soft Termination
Ratings - - - - -
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm) 0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm) 0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm) 0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm) 0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.177 (4.50mm) 0.177 (4.50mm) 0.177 (4.50mm) 0.177 (4.50mm) 0.177 (4.50mm)