Knowles Syfer 1812Y1K00222MXT
Part No.:
1812Y1K00222MXT
Datasheet:
1812Y1K00222MXT.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 1KV X7R 1812
Product details
1. How to order 1812Y1K00222MXT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1812Y1K00222MXT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1812Y1K00222MXT?
Capacitance 2200 pF 2200 pF 2200 pF 2200 pF 2200 pF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV)
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm)