Knowles Syfer 1812Y1K00154MJTWS2
Part No.:
1812Y1K00154MJTWS2
Manufacturer:
Knowles Syfer
Datasheet:
1812Y1K00154MJTWS2.pdf
Description:
CAP CER 0.15UF 1KV X7R 1812
Product details
1. How to order 1812Y1K00154MJTWS2 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1812Y1K00154MJTWS2 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1812Y1K00154MJTWS2?
Manufacturer Knowles Syfer Knowles Syfer Knowles Syfer Knowles Syfer Knowles Syfer
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series StackiCap™ StackiCap™ StackiCap™ StackiCap™ StackiCap™
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 0.15 µF 0.15 µF 0.15 µF 0.15 µF 0.15 µF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV)
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination Soft Termination Soft Termination Soft Termination Soft Termination
Ratings - - - - -
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.126 (3.20mm) 0.126 (3.20mm) 0.126 (3.20mm) 0.126 (3.20mm) 0.126 (3.20mm)