Knowles Syfer 1812Y1K00153MXT
Part No.:
1812Y1K00153MXT
Datasheet:
1812Y1K00153MXT.pdf
Description:
CAP CER 0.015UF 1KV X7R 1812
Product details
1. How to order 1812Y1K00153MXT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1812Y1K00153MXT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1812Y1K00153MXT?
Capacitance 0.015 µF 0.015 µF 0.015 µF 0.015 µF 0.015 µF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV)
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm)