Knowles Syfer 1812J1K20223KXT
Part No.:
1812J1K20223KXT
Manufacturer:
Knowles Syfer
Datasheet:
1812J1K20223KXT.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 1.2KV X7R 1812
Product details
1. How to order 1812J1K20223KXT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1812J1K20223KXT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1812J1K20223KXT?
Manufacturer Knowles Syfer Knowles Syfer Knowles Syfer Knowles Syfer Knowles Syfer
Capacitance 0.022 µF 0.022 µF 0.022 µF 0.022 µF 0.022 µF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 1200V (1.2kV) 1200V (1.2kV) 1200V (1.2kV) 1200V (1.2kV) 1200V (1.2kV)
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - - - - -
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm)