Knowles Syfer 1808Y5K00181MXT
Part No.:
1808Y5K00181MXT
Datasheet:
1808Y5K00181MXT.pdf
Description:
CAP CER 180PF 5KV X7R 1808
Product details
1. How to order 1808Y5K00181MXT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1808Y5K00181MXT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1808Y5K00181MXT?
Capacitance 180 pF 180 pF 180 pF 180 pF 180 pF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 5000V (5kV) 5000V (5kV) 5000V (5kV) 5000V (5kV) 5000V (5kV)
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)