Knowles Syfer 1808Y4K00470JCT
Part No.:
1808Y4K00470JCT
Datasheet:
1808Y4K00470JCT.pdf
Description:
CAP CER 47PF 4KV C0G/NP0 1808
Product details
1. How to order 1808Y4K00470JCT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1808Y4K00470JCT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1808Y4K00470JCT?
Capacitance 47 pF 47 pF 47 pF 47 pF 47 pF
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Voltage-Rated 4000V (4kV) 4000V (4kV) 4000V (4kV) 4000V (4kV) 4000V (4kV)
TemperatureCoefficient C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)